Nie zapominajmy o seniorach. Co prawda każdy z nas ma na swojej głowie wiele obowiązków, przez co nie może on swoim dziadkom zaoferować tyle czasu, ile by się chciało. Ale co jakiś czas nawiązanie kontaktu jest obowiązkiem. A już w szczególności w styczniu, kiedy to seniorzy mają swoje święto. Odpowiednio wcześniej możemy zakupić prezent dla babci i dziadka (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezenty-na-dzien-babci-i-dziadka). Książki na pewno poprawią im humor, a do tego zapewnią zajęcie na długi czas.

“Moloch. Eberhard Mock. Tom 10”

Kolejny tom przygód, który wyszedł spod pióra Marka Krajewskiego. Czy ktoś jeszcze nie zna książek tego genialnego autora, który zaprasza wszystkich do Breslau, czyli Wrocławia. W czasach międzywojennych to miasto nosiło taką nazwę. Krajewski przenosi nas do tajemniczego i mrocznego miasta, gdzie niezmiennie rządzi Eberhard Mock, jeżeli chodzi o rozwiązywanie tajemniczych i zagadkowych spraw. Tym razem mamy 1928 rok. Mock cieszy się, że już niedługo spotka się z dawną ukochaną. Tylko, że kobieta, której obraz nosił tak żywo w pamięci, w niczym nie przypomina jego dawnej miłości. Cień człowieka to w miarę łagodne i przyjemne określenie na to, co Mock zastał w szpitalu psychiatrycznym, gdzie jego dawna miłość się właśnie znajduje. Do tego kobieta oskarża detektywa o zamordowanie jej córki i syna. Eberhard będzie miał na głowie jeszcze do rozwiązania sprawę, która zahacza o świat okultyzmu i sekrety religii.

“Cymanowski chłód”

Kontynuacja powieści “Cymanowski Młyn”. Autorami są Magdalena Witkiewicz oraz Stefan Darda. Obydwoje połączyli siły, aby stworzyć powieść obyczajową, gdzie również nie brakuje licznych wątków kryminalnych. Oto końcówka 2018 roku. W pensjonacie, który nadal prowadzony jest przez Jerzego i jego narzeczoną, ruch jakby maleje. Chociaż nie brakuje osób, które z wielką przyjemnością odpoczywają w tym urokliwym miejscu. Jerzy przygotowuje się w końcu do ślubu. Tylko, że to nie jedyna sprawa, która frapuje gości. Pewne tajemnice nie dają o sobie zapomnieć, a do tego duchy, które krążą nad tym miejscem dopominają się o sprawiedliwość. Tym razem będzie można przekonać się, kogo tak naprawdę boi się Kostuch? A jakie tajemnice skrywa Anna? Kim ona tak naprawdę jest? Monika i Maciej mają dziecko. Tylko, że wszyscy wiedzą, że maluchowi zagraża niebezpieczeństwo. Dlaczego? Czy można to w jakiś sposób wyjaśnić? Tego wszystkiego dowiemy się z tej właśnie książki. Autorzy ani na moment nie spuszczają z tonu, serwując swoim czytelnikom fantastyczne emocje.

Miłość - zdjęcie utworzone przez pressfoto - pl.freepik.com